εξ αποστάσεως εκπαίδευση ( ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ 1ο )

Αγαπητοί μαθητές της Γ Λυκείου πρέπει να συνεργαστούμε για να οργανώσουμε σωστά την εξ αποστάσεως εκπαίδευσή σας για τις μέρες που είμαστε κλειστοί.

Αρχικά διαβάστε ΕΔΩ τις οδηγίες του υπουργείου (αγνοήστε τις οδηγίες προς τους εκπαιδευτικούς και επικεντρώστε σε αυτές που απευθύνονται σε σας)

Για την ασύγχρονη εκπαίδευση θα χρειαστείτε πρόσβαση στις υπηρεσίες του σχολικού δικτύου (sch.gr)

• Όσοι δεν έχουν καθόλου λογαριασμό στο σχολικό δίκτυο μπορούν να αιτηθούν να αποκτήσουν στον παρακάτω σύνδεσμο https://register.sch.gr/students/
  • Όσοι έχουν αποκτήσει κάποτε και θυμούνται το username αλλά όχι το password επικοινωνούν με το σχολείο να δηλώσουν νέο Password

Για τη σύγχρονη εκπαίδευση θα λάβετε νέες πληροφορίες από τους καθηγητές που θα επιλέξουν αυτό τον τρόπο διδασκαλίας Καλό είναι σε κάθε περίπτωση να έχουμε κάποιο e-mail δικό σας (είτε του σχολικού δικτύου είτε άλλο προσωπικό σας που ελέγχετε συχνά και θα μας το γνωστοποιήσετε) για να έχουμε τρόπο να σας ενημερώνουμε άμεσα για τις ώρες των μαθημάτων με αυτόν τον τρόπο εκπαίδευσης.

Αν είστε ήδη οργανωμένοι σε ομάδες σε κάποιο κοινωνικό δίκτυο θα μπορούσε κι αυτό να αξιοποιηθεί για τη γρήγορη ενημέρωσή σας

Μείνετε συντονισμένοι στη σελίδα του σχολείου και ακολουθήστε τις οδηγίες των αρχών μέχρι να ξεπεράσουμε κι αυτή την κρίση.

ο Δ/ΝΤΗΣ

ΝΤΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.