Την ΤΕΤΑΡΤΗ 13-10-21 από 17.30 έως 20.30 στο σχολείο μας
θα υλοποιηθεί το εργαστήριο : Διαμορφώνοντας ενεργούς πολίτες
Εισηγητές: κ. Ανθοπούλου – κ. Καράκιζα
Με την ολοκλήρωση του εργαστηρίου θα γίνει συνοπτική παρουσίαση του εκπαιδευτικού προγράμματος «Ενεργώ ως Πολίτης», που θα αναπτύξει το Ίδρυμα Λαμπράκη κατά το σχολ. έτος 2021-22 σε σχολικές μονάδες της πρωτοβάθμιας και της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε όλη τη χώρα.