εξ αποστάσεως εκπαίδευση ( ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ 4ο )

ΕΝΑΡΞΗ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ         ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΩΝ

Αγαπητοί Γονείς και μαθητές μας,

Την ΔΕΥΤΕΡΑ  23 ΜΑΡΤΙΟΥ 2020 θα αρχίσουμε τις πρώτες  εξ αποστάσεως διδασκαλίες.

Για την όσο το δυνατό μεγαλύτερη επιτυχία,  του νέου τρόπου επικοινωνίας των μαθητών μας με τους καθηγητές του Σχολείου μας, χρειαζόμαστε την βοήθεια σας­.

Συγκεκριμένα η πλατφόρμα επικοινωνίας θα είναι σε λειτουργία από 10.00πμ  με την ?προσωπική ψηφιακή τάξη? του Δ/ντη.

Ο Δ/ντης θα καλέσει όλους τους μαθητές της Γ Λυκείου (τμήμα/10λεπτο) για πρωϊνή συγκέντρωση ? ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ .

Η πρόσκληση θα γίνει με προσωπικό μήνυμα στο mail κάθε μαθητή. Αυτό που πρέπει να κάνει ο κάθε μαθητής, είναι να ζητήσει να γίνει δεκτός στο Meeting του Δ/ντη.

Αν ζητηθούν στοιχεία σας παρακαλώ να γράψετε τα πραγματικά για τεχνικούς λόγους, αλλά και γιατί το Meeting μπορεί να καταγραφεί.

Στη συνέχεια  και ώρα 10.30 π.μ  θα ξεκινήσουν οι δοκιμαστικές  διδασκαλίες:

Ομάδα Προσανατολισμού:  Γ-ΑΝΘΡ: Μάθημα Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία. Διδάσκων εκπαιδευτικός: ΓΚΙΖΑ Β.(vasilikigiz@gmail.com )

Ομάδα Προσανατολισμού:  Γ-ΟΙΚ/ΠΛ: Μάθημα  Πληροφορική. Διδάσκων εκπαιδευτικός: ΝΤΟΒΩΝΗΣ Ι.(johnxperia71@gmail.com).

Ομάδα Προσανατολισμού:Γ-ΘΕΤ: Μάθημα  Μαθηματικά. Διδάσκων εκπαιδ/τικός: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Κ.(klepap12@yahoo.gr )

.Ομάδα Προσανατολισμού:  Γ-ΥΓ: Μάθημα  Βιολογία. Διδάσκων εκπαιδευτικός: ΜΑΝΙΚΑΣ Μ (mmanik71@gmail.com ).

Καλό ξεκίνημα στο νέο τρόπο επικοινωνίας  μας.

***Τη Δευτέρα το απόγευμα θα  σας γίνει γνωστό το δοκιμαστικό πρόγραμμα της ΤΡΙΤΗΣ 24/3/2020

Ο Δ/ντης

ΝΤΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΟ4.01

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.